ANA SAYFAProgramlar

OYUNCULUK

 • Sinema, Tiyatro ve TV Oyunculuğu
 • Temel Oyunculuk

Oyunculuk eğitim programlarımız içeriklerine göre temel oyunculuk, müzikal oyunculuğu, sinema-TV oyunculuğunu kapsar. Öğrencilerimiz, Devlet Tiyatroları, Şehir Tiyatroları, Devlet Opera ve Balesi, Devlet Üniversiteleri ve Özel Üniversiteler, yapım şirketleri ve televizyon kuruluşlarında uzun yıllardır görevli ve alanlarında yetkin sanatçı eğitmenlerimiz liderliğinde klasik oyunculuk, diksiyon, ses-nefes, hareket, dramaturji, şan, müzik, dans, kamera oyunculuğu, profesyonel yaşam vb gibi donanımlarını güçlendirecek derslerle eğitimlerini tamamlarlar. Program sırasında veya bitiminde kendi kurumumuz bünyesinde yer alan cast ajansımız, sahnemiz ve yapım şirketimiz himayesinde yer alan öğrencilerimiz profesyonel çalışmalarını gerçekleştirmeye başlarlar.

Minimum eğitim süresi: 10 ay

 

Şimdi Başvur

YARATICI DRAMA

 

 • Yaratıcı Drama
 • Okul Tiyatrosu

 

+6 Yaş

Her bireyin hayal gücünün sınırları çok geniştir ve her birey bu sınırların genişletilmesi için oldukça güçlü bir potansiyele sahiptir. Bu potansiyeli ortaya çıkarmaya ve etkin kullanmaya yarayan en doğru yöntemlerden biri de yaratıcı drama yöntemidir. Yaratıcı drama yöntemleri birçok farklı çalışmada kullanılmakla birlikte yaş gruplarına göre ayrılan sınıflarımızda temel hedeflerimiz iletişim, empati, yaratıcılık, kendini doğru ifade edebilme, grup uyumu, duyu ve duygu kontrolü, özgüven, odaklanma, keşif, farkındalık, gözlem vb. becerilerin gelişmesini sağlamaktır.

Bu çalışmalar sürdürülürken aynı zamanda kişisel gelişimlerinde de oldukça belirgin ilerlemeler gösteren öğrencilerimiz daha sonraki yaşlarında da birçok alanda hali hazırda sahip oldukları potansiyellerini de geliştirmiş olurlar.

 

Şimdi Başvur

DANS

 

 • Bale
 • Modern Dans 
 • Arjantin Tango
 • Hiphop
 • Salsa, Bachata, Mambo, Merengue
 • Rumba, Cha Cha Cha, Jive, Samba, Paso Doble
 • İngiliz Valsi, Tango, Viyana Valsi, Quick Step ve Foxtrot

 

Klasik Bale  (5+ Yaş)

Bale eğitimi, küçük yaşlardan itibaren kontrol ve koordinasyon becerilerini artırmak, düzgün duruş ve yürüyüş becerileri kazandırmak, ritim ve uyum sezilerini geliştirmek için en uygun sanat eğitimlerinden biridir.

Devlet Opera ve Balesi Sanatçısı eğitmenlerimiz, çocuklarımızın beden ve zihin koordinasyonunu geliştirmelerini ve aynı zamanda müzikle beslenmelerini sağlamaktadırlar.

Modern Dans  (10+ Yaş)

Hayata farklı bir dinamik katarken, zihin ve beden koordinasyonunu da güçlendiren Modern Dans, yaratıcılığı geliştirir ve bireylere yorumlama özgürlüğü sunar. Farklı müzik türleri ve fiziksel aktivitelerle, özellikle yetişme çağındaki çocuklarımızın ve gençlerimizin bedenlerinin yanı sıra zihinlerinin de beslenmesini sağlar.

Eğitim sürecinin tamamında öğrencilerimiz Devlet Opera ve Balesi, Özel Üniversiteler ve MDT'de uzun yıllardır görev yapan ve alanlarında yetkin sanatçı eğitmenlerimizle çalışmalarını sürdürmektedirler.

Sportif Latin Dansları (7+ Yaş)

Spor ve sanatı estetik bir yorumla birleştiren sportif latin dansları, bale, jest ve mimik, jimnastik ve müzik eğitimlerini de kapsayan oldukça sağlam bir dans alt yapısı oluşturmaya yönelik bir eğitim programıdır. Gelişim ve hedefe göre öğrencilerimiz antrenörlerimiz gözetiminde Dans Federasyonu'na bağlı olarak ulusal ve uluslararası yarışmalara katılırlar. Yaş gruplarına göre öğrenciler, "Minikler, Yıldızlar, Gençler, Yetişkinler, Büyükler" sınıflarında ve Samba, Cha Cha, Rumba, Pasa Doble, Jive danslarında eğitim görürler.

Sportif Standart Danslar (7+ Yaş)

Sportif standart danslarındaki farklılık, eğitim gördükleri dans türlerinde salon dansları olarak kendini gösterir ve bunlar: Vals, Tango, Viyana Valsi, Quickstep, Foxtrot olarak sıralanır. Gelişim ve hedefe göre yine öğrencilerimiz Dans Federasyonu'na bağlı olarak ulusal ve uluslararası yarışmalara katılırlar.

Sosyal Latin Dansları (18+ Yaş)

Sosyal latin dansları eğitimlerimiz; öğrencilerimizin her türlü stresten, teknolojinin hayatları ele geçirmesinden ve hayatlarındaki olumsuzluklardan uzaklaşırken harcanılan emek ve zamanın karşılığını; temel, doğru ve eksiksiz olarak alabilmeleri yönünde oluşturulmuştur. Dans gecelerimiz ve özel organizasyonlarımızla dansı hayatın en keyifli parçası haline dönüştürürken farklı dans türleriyle tanışma olanağı sağlar ve bedene doğru duruş, estetik katar. Sosyal latin dansları: Salsa, Bachata, Rumba, Cha Cha Cha, Merengue, Mambo.

Bu dans türleri dışında taleplere göre okulumuzda, HipHop (13+ yaş) ve Arjantin Tango (20+ yaş) sınıflarımız da yer almaktadır.

 

Şimdi Başvur

MÜZİK

 

 • Şan
 • Popüler Müzik, Caz Müzik, Klasik Türk Müziği, Türk Halk Müziği
 • Gitar
 • Piyano
 • Keman
 • Ud
 • Kanun

 

+7 Yaş

Evrensel olma özelliği ile ruhumuzu besleyen ve ifade etme özgürlüğü sunan bir sanat dalıdır. İster bir enstrümanla isterseniz sesinizle siz de kendinizi ifade edin. Eğitimlerimizin tamamında öğrencilerimiz Kültür Bakanlığı Klasik Türk Müziği Korosu, Çeşitli Özel Korolar, Devlet Opera ve Balesi, Devlet Üniversiteleri, Özel Üniversiteler ve Ankara Radyosunda uzun yıllardır görev yapan ve alanlarında yetkin sanatçı eğitmenlerimizle çalışmalarını sürdürmektedirler. Müzik bölümümüzde özel ders veya grup dersi sınıflarımız aşağıdaki branşlara göre oluşturulmaktadır:

Şan/Opera, Popüler Müzik, Türk Müziği, Türk Halk Müziği, Gitar, Piyano, Kanun, Ud, Caz Müzik, Keman, Bateri.

 

 

Şimdi Başvur

KARMA PROGRAMLAR


 • Beden Perküsyonu (13+ Yaş)
 • Resim (7+ Yaş)
 • Atölye Chef D’ŒUVRE (Resim / 18+ Yaş)
 • TAI CHI – CHI GONG (20+ Yaş)
 • Sosyal Medya Eğitim Atölyeleri (18+ Yaş)
 • Editörlük Seminerleri (18+ Yaş)
 • Sosyal Hayatta İletişim Atölyeleri (18+ Yaş)
 • Röportaj Teknikleri ve Sözlü Tarih Atölyeleri (18+ Yaş)
 • Medya Okuryazarlığı

BEDEN PERKÜSYONU (13+ Yaş)

Beden perküsyonu, beden müziği olarak da bilinmektedir. Herhangi bir müzik enstrümanı olmadan, yalnızca kendi bedeniniz ya da başka bazı araçları kullanarak müzik ve dansın bir araya gelmesidir. Kompozisyon ve koreografi ile bedeninizi enstrüman olarak kullanarak oluşturulan müziğe dansla eşlik edilir. Eğitimlerimiz müzik, beden kondisyonu, dans, koordinasyon ve ritim dersleri gibi derslerden oluşmaktadır. Tek başına hem görsel hem işitsel bir artistik performans sunabilen beden perküsyonu aynı zamanda birçok başka sanat dalıyla bütünleşerek başka bir performansın parçasını da oluşturabilen bir müzik ve dans ortak dalıdır.

RESİM (7+ Yaş)

Çizgiler ve renklerle hem soyutu hem somutu ifade edebilmenin estetik yollarından biridir resim sanatı. Geçmişten günümüze her türlü malzemenin kullanılmasıyla gelişmiş ve yaratıcılık sınırlarını zorlamıştır. Yaş gruplarına göre karakalem, yağlı boya akrilik, guaj, kuru boya, desen, imgesel çizim ve obje çizimi gibi ders başlıklarıyla devam eden her eğitim aşaması sonunda rutin olarak gerçekleştirilen sergi ile göz önüne serilen gelişim göz ardı edilemez. Hayal gücü ve yaratıcılığın geliştirilmesinin yanı sıra özellikle küçük yaş gruplarında kendini daha güçlü ifade edebilme, algı, koordinasyon vb ilave faydalar sağlarken yetişkin gruplarında ruhun ve bedenin farklı bir boyutta dinlenmesine izin verir.

RESSAM BOB'UN ATÖLYESİ (RESİM / 18+ Yaş)

Kendinizi müziğin ritmine ve renklerin ahengine bırakıp sadece dört saatinizi resim yapmaya ayıracağınız düzenli olarak sürdürülen bir etkinlik atölyesidir. Boyalar fırçanızla dans etmeye başladığında sonuca kendiniz bile şaşıracaksınız. Daha önce resim yapmayı istemiş fakat yapamayacağınızı düşündüyseniz de aşama aşama ilerlerken ortaya çıkan sonuca hem şaşıracak hem de çok mutlu olacaksınız.

Etkinlik tamamlandığında yaptığınız tabloyu ister evinizin baş köşesine asın, isterseniz sevdiğiniz birine hediye edin .

Etkinlikte kullanılacak tüm malzemeler tarafımızca karşılanır ve günü birlik 4 saat süren bir etkinliktir. Size düşen sadece gelmek, resim yapmak ve eğlenceli zaman geçirmektir.

TAI CHI - CHI GONG (20+ Yaş)

Zinde bir beden, dingin bir zihin ve huzurlu bir ruh için en etkili yöntemlerden biri olan Tai Chi Chi Gong sınıflarımız hayatınızı tahmin edeceğinizden daha çok iyileştirecektir. 6 ay düzenli olarak derslere katılan kişilerin genel bedensel, ruhsal ve zihinsel durumlarında belirgin gelişmeler gözlenir. Güç, dayanıklılık, esneklik, çeviklik ve denge gibi fiziksel kapasiteleri artar, bağışıklık sistemi güçlenir, tansiyon, uykusuzluk, stres vb şikayetlerde iyileşmeler görülür.

SOSYAL MEDYA EĞİTİM ATÖLYELERİ (18+ Yaş)

Sosyal medya nedir? Farklı kullanım alanları nelerdir? Hangi sosyal medya aracı sizin için en doğrusu? Paylaşım yaparken nelere dikkat etmek gerekiyor? Yeni medyanın hayatımıza etkisi ve doğru kullanılması için tasarlanan eğitim atölyelerimizde sosyal medya paylaşımlarında dikkat edilmesi gerekenler, hukuksal boyutlar, zararlı içeriker, kullanıma yönelik püf noktaları gibi başlıklarla katılımcılara sosyal medyanın kullanımında oldukça önemli noktalar tartışılır, içerik ve etkileşim yönetimi üzerine örneklerle interaktif çalışmalar yapılır.

Minimum eğitim süresi: 1,5 ay


EDİTÖRLÜK SEMİNERLERİ (18+ Yaş)

Seminer kapsamında editörlük teriminin anlamı, editörlerin çalışma biçim ve yöntemleri genel hatlarıyla anlatılır. Kitapevi, televizyon, basın, haber, internet, reklam, kurumsal iletişim gibi alanlarda çalışan editörlerin yürüttüğü farklı görevlerin ayrıntıları aktarılır.

Katılımcılar bu seminer ile bir yayının ya da yapımın ana kurgusunu oluşturma, içerik saptama, metin çözümleme, editörün yetki ve sorumlulukları, redaksiyonun temel ilkeleri, telif hakları, genel hukuk kuralları, kurumsal çıkarların gözetilmesi, kişisel sorumluluk, bilimsel duyarlılık, etik, bütçe yönetimi ve çalışma takviminin yönetimi gibi önemli başlıklar hakkında bilgileri örneklerle birlikte çalışırlar.

 Minimum eğitim süresi: 3 ay

 

SOSYAL HAYATTA İLETİŞİM ATÖLYELERİ (18+ Yaş)

Bu atölye çalışmalarında tokalaşmadan göz teması kurmaya, telefonla konuşmadan sosyal medya paylaşımlarına kadar çevremizdekilerle doğru iletişim kurabilmenin yolları üzerine odaklanılır. Evde, okulda, iş yerinde ve sosyal ortamlardaki davranışlarımız incelenerek "nerede hata yapıyoruz", "kendimizi nasıl geliştirebiliriz", "nasıl daha doğru iletişim kurabiliriz" sorularının karşılıkları üzerinde birlikte durulur. Kalıp davranışlar, öğrenilmiş tutumlar, eskimiş gelenekler, yıkıcı söylemler ve kaba bir dil iletişim sorununa neden olur, ilişkilerde çatışma yaratır. Bu tür olumsuzluklar giderildiğinde günlük yaşamda her kesimden insanla kısa sürede iyi ilişkiler kurulabilmektedir. Kendini doğru ifade edebilme ve doğru iletişim kurabilme konusunda sınırlandırmayan herkes bu programa katılabilir.

Minimum eğitim süresi: 2,5 ay

 

RÖPORTAJ TEKNİKLERİ VE SÖZLÜ TARİH ATÖLYELERİ (18+ Yaş)

Televizyon, radyo programları ya da saha çalışması için ilgili kişilerle röportaj yapabilmek özel bir eğitimi, uygun teknikler bilmeyi ve deneyimi gerektirir. Görüşmenin verimli olması ön hazırlığın iyi yapılmasına, soruların doğru yönlendirilmesine ve görüşmecinin iletişim becerisine bağlıdır. 

Atölyede katılımcılara röportaj (mülakat) teknikleri konusunda temel bilgiler verilir. Röportajlarda sıklıkla yapılan hatalar belirtilir ve başarılı bir görüşmenin ipuçları teorik ve uygulamalı olarak aktarılır.

Minimum eğitim süresi: 1,5 ay

 

DİĞER PROGRAMLAR

Gelen talepler doğrultusunda okulumuzda görevli eğitmenlerimiz liderliğinde aşağıdaki branşlarda eğitim sınıflarımız oluşturulmaktadır.

Diksiyon, Beden Dili, Medya Okur Yazarlığı, Pilates, Özel Koreografiler.

Medya okur yazarlığından diksiyona, resimden beden diline, kişisel koçluktan yaratıcı dramaya kadar her yaştan her birey için hazırlanmış olan ya da sizlerin talepleri doğrultusunda özel olarak hazırlanabilecek eğitim programlarımız mevcuttur. Sosyal iletişim, mesleki yaşamda elde edilebilecek avantajlar, özel aile programları sayesinde yaşamınıza artı değerler kazandırmak için sizleri de okulumuza bekliyoruz. Kayıt, bilgi ve başvuru için lütfen iletişime geçiniz.

Şimdi Başvur

YAZARLIK

 

 • Senaryo Yazarlığı
 • Dramatik Yazarlık
 • Köşe Yazarlığı

Öğrencilerimiz, yazarlık eğitimleri süresince, senaryo yazarlığı, köşe yazarlığı, dramatik yazarlık, dramaturji, film incelemeleri, araştırma projesi, interaktif çalışmalar, kısa oyun yazarlığı vb derslerle eğitimlerini sürdürürler.  Devlet Tiyatroları, Şehir Tiyatroları, Devlet Üniversiteleri ve Özel Üniversitelerde uzun yıllardır görevli ve alanlarında yetkin sanatçı eğitmenlerimiz liderliğinde eğitimlerini tamamlayan öğrencilerimiz, program sırasında veya bitiminde kendi kurumumuz bünyesinde yer alan sahnemiz ve yapım şirketimiz himayesinde profesyonel çalışmalarını gerçekleştirmeye başlarlar.

Minimum eğitim süresi: 10 ay

Şimdi Başvur